Вакцинація для дітей

Illustration

Вакцинація - один з найкращих способів попередити серйозні захворювання у дітей та дорослих. Щеплення показали себе як надійний та безпечний метод профілактики ряду інфекційних хвороб.
В Україні існує календар профілактичних щеплень. Обов'язкова вакцинація від наступних захворювань: гепатит В, туберкульоз, дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, хіб-інфекція, кір, краснуха, паротит. Детальніше можна ознайомитись за посиланням на сайт МОЗ: https://moz.gov.ua/article/immunization/kalendar-profilaktichnih-scheplenТакож дітям рекомендовані щеплення проти: вітряної віспи, пневмококової, менінгококової, ротавірусної інфекції, гепатиту А і вірусу грипу.
Протипоказів до вакцинації дуже мало: в основному це важкі алергічні реакції на попереднє введення препарату та імунодефіцит.
До протипоказів НЕ належать:- недавнє або теперішнє легке захворювання;- прийом антибіотиків;- місцева реакція на попереднє введення вакцини (почервоніння, набряк місця ін'єкції, підвищення температури тіла);- алергічні реакції не на компоненти вакцини.
У більшості випадків вакцинація проходить без будь-яких ускладнень. Серед найчастіших побічних симптомів - біль та набряк в ділянці ін'єкції, незначний підйом температури тіла. Ці симптоми проходять самостійно і не завдають серйозного дискомфорту. Надзвичайно рідко зустрічаються серйозні реакції, котрі потребують невідкладної медичної допомоги.