Вакцинація для дорослих

Illustration

Вакцинація - один з найкращих способів попередити серйозні захворювання у дітей та дорослих. Щеплення показали себе як надійний та безпечний метод профілактики ряду інфекційних хвороб.
Щеплення потрібне не тільки дітям, а й дорослим. Захист від деяких дитячих щеплень з часом послаблюється і зникає. Існує ряд необхідних щеплень для дорослих, залежно від віку, роду діяльності, стилю життя та медичних станів.Усі дорослі потребують вакцини проти грипу щороку. Вона особливо важлива для людей із хронічними станами здоров’я, вагітних жінок та людей похилого віку. Доросла людина повинна бути щеплена проти дифтерії та правця кожні 10 років.
Особливо гостро стоїть питання вакцинації вагітним. Всі вагітні потребують щеплення від грипу. Також під час кожної вагітності між 27 і 36 тижнями - щеплення проти коклюшу, дифтерії і правця.
Протипоказів до вакцинації дуже мало: в основному це важкі алергічні реакції на попереднє введення препарату та імунодефіцит.
До протипоказів НЕ належать:- недавнє або теперішнє легке захворювання;- прийом антибіотиків;- місцева реакція на попереднє введення вакцини (почервоніння, набряк місця ін'єкції, підвищення температури тіла);- алергічні реакції не на компоненти вакцини.
У більшості випадків вакцинація проходить без будь-яких ускладнень. Серед найчастіших побічних симптомів - біль та набряк в ділянці ін'єкції, незначний підйом температури тіла. Ці симптоми проходять самостійно і не завдають серйозного дискомфорту. Надзвичайно рідко зустрічаються серйозні реакції, котрі потребують невідкладної медичної допомоги.