Гастроентерологія

Illustration

Гастроентеролог — лікар, що займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань травної системи людини. Це  - захворювання шлунка: виразкова хвороба, гастрити, поліпи шлунка, онкологічні новоутворення; - захворювання кишківника: запалення 12-палої кишки (дуоденіт); запалення тонкого кишківника (ентерит); запалення товстого кишківника (коліт); ентероколіти; глистні інвазії кишківника;- захворювання печінки та жовчного міхура: гепатити, дискінезія (зниження прохідності і рухливості) жовчовивідних шляхів, холецистит (запалення жовчного міхура, що веде до порушення функції травлення).
Нерегулярне харчування, вживання напівфабрикатів, алкоголь, паління та стреси, - усі ці чинники негативно впливають на роботу ШКТ та організм у цілому.
Коли необхідно звернутися до гастроентеролога? При виникненні:- болю у шлунку;- гіркоти в роті;- частої печії;- блювання, нудоти, тяжкості до і після їжі;- відрижки;- здуття;- частого порушення стільця;
При своєчасному зверненні до лікаря-гастроентеролога, можна нормалізувати роботу ШКТ, що дасть змогу повернутися до повноцінного раціону харчування, та звичного режиму життя.